złote obrączki z oferty sklepu Marko

Jakie wybrać obrączki ślubne?

Obrączki mają symbolizować siłę i trwałość związku, przypominając o dniu ślubu i o partnerze. Wybór odpowiednich obrączek wymaga więc zastanowienia oraz zapoznania się z podstawową charakterystyką tej wyjątkowej biżuterii.

Wysokość próby złota

Złoto to piękny metal szlachetny, który odznacza się jednak małą twardością. Czyste złoto bez trudu może zostać wgniecione przy pomocy paznokcia, dlatego też do wyrobu biżuterii stosuje się kruszec o mniejszej próbie. Złoto 18 karatowe prezentuje się bardzo estetycznie, jednak jest mało odporne na ścieranie i na uraz mechaniczne, dlatego zdecydowanie częstszym wyborem jest złoto o 14 karatowe.

Szerokość i kształt obrączek

Zdaniem specjalistów ze sklepu Marko największą popularnością w ostatnich latach cieszą się obrączki klasyczne o szerokości rzędu 4 i 5 milimetrów. Taka szerokość stanowi doskonały kompromis pomiędzy dyskrecją i zauważalnością, dzięki czemu uznawana jest za klasyczną. Obrączki mogą także posiadać soczewkę, co oznacza, że są one w środku półokrągłe. Tego rodzaju obrączki są bardziej komfortowe w noszeniu i łatwiej jest je ściągnąć.

Białe złoto i dodatkowe zdobienia

Obrączki ślubne wykonane z białego złota są doskonałą alternatywą z uwagi na ich srebrzysto biały kolor. Barwa tego rodzaju jest uzyskiwana dzięki rodowaniu powierzchni obrączki ze złota z dodatkiem niklu, czyli pokrywaniu jej cienką warstwą metalu z grupy platynowców. Obrączka dla kobiety może zostać dodatkowo ozdobiona, między innymi poprzez dodanie kamienia szlachetnego.