młoda para w otoczeniu natury

Na jaki styl weselny się zdecydować?

Dzień ślubu to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Zwieńczeniem tej uroczystości jest wesele, czyli noc zabawy i radości z nowo rozpoczętego wspólnego życia pary młodej. Nic zatem dziwnego, że każda para młoda chce, aby ten dzień i przede wszystkim noc weselna, były odpowiednio dobrze zorganizowane i zaprojektowane. Istnieje jednak wiele koncepcji i stylów wesela, które często potrafią przyprawić wręcz o ból głowy. Na co powinno się patrzeć i jaki styl obecnie jest najbardziej popularny?

Wesela ludowe

Ostatnimi czasy niezwykle popularne stają się wesela w aranżacjach ludowych, które jako swój motyw przewodni obierają obowiązujące na danym terenie zwyczaje i tradycje. Patrząc zatem pod tym kątem, bez trudu wymienić można chociażby wesela góralskie, czy też wiejskie, które jako swoją bazę obierają poszczególne cechy charakterystyczne dla tych właśnie zagadnień. Popularność takich rozwiązań wynika z coraz większej niechęci par młodych do tradycyjnego i nieco już skostniałego schematu wesela, które opiera się na wynajęciu uniwersalnej sali, która jednego dnia obsługuje wesela, a drugiego osiemnastki młodych ludzi. Pary młode chcą czegoś nowego i żywszego niż czekającą do kolejnego posiłku kapelę lub zerkający na zegarek DJ-a.

Wesele w stylu rustykalnym

Właśnie z tego powodu oprócz wesel wiejskich i góralskich, coraz częściej na liście życzeń młodych par pojawia się ślub i wesele w stylu rustykalnym. Rustykalne wesele można nieco mylić z wiejskim, ponieważ na obu bardzo widoczne są elementy ludowe i wiejskie. Wesele rustykalne jednak tym różni się od wiejskiego, że stawia przede wszystkim na skromność, subtelność i minimalizm w prawie wszystkich kwestiach. Nawet sala weselna nie może być zwykłą salą weselną, a musi to być jakiś stary dworek, a najlepiej zwykła wiejska chata.

Wesela w takim stylu przyciągają młodych nie z powodu ekonomiczności, ponieważ to właśnie te dobrze znane formy wesel są bardziej ekonomiczne, lecz nawet pomimo wyższej ceny, uczestniczenie w takim weselu w stylu rustykalnym jest warte swoich pieniędzy.