Zaproszenia ślubne – kolejny punkt przy organizacji wesela

Wiele par, które planuje w tym roku organizację ślubu lub wesela pewnie tkwi już intensywnie w wirze przygotowań do tego wyjątkowego, aczkolwiek bardzo trudnego do zorganizowania wydarzenia. Para młoda musi pamiętać o wielu czynnościach, które należy załatwić przed tym ważnym dniem. Do nich należy między innymi zaproszenie gości. Jak to zrobić elegancko i stylowo? Podpowiemy poniżej.

1. Wysyłka zaproszeń ślubnych

Zaproszenia ślubne to bardzo popularny od lat sposób zawiadamiani gości o uroczystości. Obecnie, wiele par korzysta z miejsc (sklepów z gotowymi zaproszeniami, drukarni lub biur projektowych), które tworzą takie zaproszenia na specjalne ich zamówienie. W związku z tym, iż zaproszenia powinny być wysłane odpowiednio wcześniej – przyjmuje się, że około 3 miesiące przed planowaną datą, warto z dużym wyprzedzeniem wybrać i zamówić zaproszenia na tą ceremonię.

2. Jakie wybrać?

I tu klienci mają nie lada problem, gdyż czeka na nich kilkaset wzorów, kolorów i form zaproszeń, które idealnie wpisują się w bieżące trendy. Pary młode aktualnie chętnie wybierają zaproszenia ślubne kwiatowe, gdyż coraz więcej ceremonii organizowanych jest w parkach, na plażach lub w ogrodach pałacowych. Taki styl zaproszenia bowiem świetnie komponuje się w całokształt ceremonii i miejsca. Zaproszenia ślubne kwiatowe pasują również do ślubów w stylu rustykalnym, boho oraz glamour. Ich wyjątkowość może polegać na niezwykłej świeżości i elegancji oraz oryginalności. Wiele par decyduje się na nich na wzory kwiatowe, które później będą obecne na weselu – na stołach, w wiązance ślubnej lub w dekoracjach.

Zdjęcie zaproszenia kwiatowego użytego w artykule pochodzi z witryny z-milosci.pl