O pierścionkach zaręczynowych

Pierścionek zaręczynowy tradycyjnie kupuje mężczyzna i wręcza go kobiecie w dniu zaręczyn. O pierścionkach krąży wiele prawd i mitów, którym warto się przyjrzeć.

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Tradycyjnym rozwiązaniem jest noszenie pierścionka na serdecznym palcu prawej ręki aż do dnia ślubu. Później panna młoda przekłada go w dowolne dla siebie miejsce – na  inne palce prawej dłoni, na lewą dłoń lub nosi go razem z obrączka na jednym palcu. Wiele kobiet tuż po zaręczynach ma wątpliwości, na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy, więc warto to wiedzieć.

Jaki powinien być pierścionek?

Prawda jest taka, że każdy powinien kupować pierścionek kierując się swoim gustem i zasobnością portfela. Niewiele ma sensu kupowanie biżuterii wartej tyle, co roczne zarobki.

Wiele osób sądzi, że jedynym słusznym wyborem, jeśli chodzi o kamienie do pierścionka, są diamenty. Jako najtwardsze kamienie na ziemi, mają one zapewniać trwałość pożycia małżeńskiego.

zdjęcie pierścionka zaręczynowa

Tradycyjnie pierścionki zaręczynowe wykonane są z kruszców szlachetnych, różnych odmian złota czy platyny, rzadziej tytanu czy srebra. Według starych przesądów, te metale mają również zagwarantować nierozerwalność małżeńskich więzów, zapewnić powodzenie w przyszłości.